İzmit Çilingir Anahtar Hizmetleri
Anahtar Çilingir Hizmetleri
Hatipköy mah.enverpasa cad. No.8
İzmit/Kocaeli
yildiraykocaer@hotmail.com
0 507 122 2554

Türksat ve Avanti Communications Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı

15.9.2022 

Türksat ve Avanti, 5 yıl süreli bir iş birliği sözleşmesi ile Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da geniş bir Ka-band kapsama alanı sağlayacak.

Bölgesinin en büyük uydu operatörlerinden olan Türksat ile uydu iletişiminde dünyanın önde gelen firmalarından Avanti Communications arasında, 5 yıllık iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Söz konusu anlaşma ile karasal altyapının sınırlı olduğu bölgelerde Türksat ve Avanti müşterilerine Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da kapsamlı ve sürekli bir uydu kapsama alanı sağlanacak. Sözleşme, filomuzun yeni üyesi Türksat-5B ile Avanti'nin HYLAS 4 ve HYLAS 2 uydularının kapasite ve kapsama alanlarını birleştirerek, müşterilere 100 Gbps üzerinde GEO HTS (High Throughput Satellite) Ka-band erişim imkanı verecek.

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, iş birliği anlaşması kapsamında Avanti'nin CEO'su Kyle Whitehill ile Paris'teki “World Satellite Business Week 2022” de bir araya geldi.

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, “Türksat olarak, uydularımız ile dijital ayrıma karşı daha etkin mücadele vermenin yollarını aramak ve tartışmak için bir araya geldiğimiz bu büyük etkinlik World Satellite Business Week 2022'de, Avanti ile mevcut ortaklığımızı daha da güçlendirdiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Türksat ve Avanti'nin, iletişim ihtiyacında yüksek artış gördüğümüz Afrika ve Orta Doğu'da kapsama alanı ve kapasite açısından birbirlerini tamamlayacak mükemmel bir eşleşme olduğuna inanıyoruz. Bu ortaklığın önemli potansiyeller yaratacağına, birçok açıdan farklı müşterilere daha fazla değer ve kolaylık getireceğine inanıyoruz” dedi.

Avanti CEO'su Kyle Whitehill ise “Türksat ile bu yeni ortaklığı özellikle yılın en önemli uydu etkinliklerinden birinde duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hızla değişen uydu endüstrisi göz önüne alındığında, iki güçlü bölgesel GEO operatörü olarak Avanti ve Türksat, müşterilerimize daha geniş kapsama alanı ve kapasite sunmak için güçlerini birleştirdi. Türksat ile güçlü bir iş ilişkimiz mevcut ve sektör için karasal altyapının sınırlı olduğu alanlarda daha iyi bağlantılar kurarak dijital ayrımla mücadele etmek için ortak bir hedef paylaşıyoruz. Bu yeni ortaklığın sahip olacağı olumlu etkiyi ve müşterilere açacağı fırsatları görmek için heyecan duyuyoruz.” diye konuştu.

 

Gönderen: journal
521 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Türkiye’nin Yerli Uydu Üretim Gururu, Cumhuriyet’in 100. Yılında İMECE ve TÜRKSAT 6A ile Taçlanacak
SİBER GÜVENLİK FARKINDALIK AYI İÇİN ŞİRKETLERE 10 GÜVENLİK ÖNERİSİ!
SİBER GÜVENLİK FARKINDALIK AYINA ÖZEL 31 GÜVENLİK İPUCU!
İKİNCİ ÇEYREKTE HABERLEŞME SEKTÖRÜ YÜZDE 32 BÜYÜDÜ
TÜBİTAK’ın Nesiller Büyüten Dergisi Bilim ve Teknik 56 Yaşında!

 

 
İzmit Çilingir Anahtar Hizmetleri - 0 507 122 2554